Przegląd tygodnia #11

Podyskutować, porozmawiać, pograć i pożegnać zimę. To wszystko będzie można w najbliższym tygodniu zrobić w naszej Bibliotece. Sprawdźcie, na co warto się wybrać!

13 marca 2023, 18.00

Popołudniu spotyka się Dyskusyjny Klub Książki. Klubowicze rozmawiać będą o jednej z lepszych czeskich książek – „Saturnin” autorstwa Zdenka Jirotka.

Początek spotkania o godz. 18.00 w herbaciarni „Czajnik” przy ul. św. Barbary 18a

13 marca 2023, 18.00

Warto dowiedzieć się czegoś nowego o zdrowych nawykach żywieniowych i jak to połączyć w posiłkach dla całej rodziny. Zapraszamy na prelekcję dietetyka Ewy Kusiak, która będzie mówić między innymi o tym co powinno, a co nie znaleźć się na talerzach rodziców i ich dzieci.

Zapraszamy do Filii nr 9 przy ul. Paderewskiego 35 (Zabrze-Kończyce) na godz. 18.00

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu „Rozmowy przy kawie”, organizowanego przez Fundację Betlehem Dom Chleba w ramach programu Rodzinny Park Edukacyjny.

15 marca 2023, 15.00

Kto nie ma już dosyć szarych, pochmurnych dni, tego zimnego wiatru i szczypiącego mrozu. To już najwyższy czas, by pożegnać zimę i zrobić miejsce na wiosnę, która zgodnie z kalendarzem przychodzi już 21 marca. W naszej Bibliotece zimę pożegnać chcemy szybciej i już w najbliższą środę przygotowywać będziemy marzanny. Na warsztaty zapraszamy przede wszystkim dzieci.

Zaczynamy w Filii nr 20 przy pl. Warszawskim 1 o godz. 15.00

Warsztaty odbędą się w ramach projektu „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni” realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z Save the Children International.

15 marca 2023, 18.00

Kto nie lubi gier planszowych? Swoich sił będą mogli spróbować mali i duzi. Przygotowane są na to popołudnie gry dla początkujących i zaawansowanych graczy oraz takie w które można grać samemu, z rywalem albo całą grupą.

Zapraszamy do Wypożyczalni Popularnonaukowej przy ul. Wyzwolenia 4. Startujemy o godz. 18.00.

Spotkanie z grami planszowymi odbędą się w ramach projektu „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni”, realizowanego przez przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z Save the Children International.

Wstęp na wszystkie nasze wydarzenia jest bezpłatny i nie obowiązują żadne zapisy. Zapraszamy serdecznie!