Porozmawiajmy o zdrowym odżywianiu

„Rozmowy przy kawie” to cykl spotkań na różne interesujące tematy. Tym razem rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu, które ważne jest dla wszystkich.

13 marca w Filii nr 9 odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Rozmowy przy kawie”. Gościem była Ewa Kusiak. Prelegentka to dietetyk, na co dzień pracuje w Klinice Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych w Szpitala im. A. Mielęckiego w Katowicach, kończyła liczne kursy oraz szkolenia dotyczące psychodietetyki, zasad żywienia, otyłości i innych chorób metabolicznych, a także u pacjentów z przewlekłą chorobą nerek oraz cukrzycą.

W ramach spotkania dietetyczka omówiła kolejne posiłki dnia, co powinny zawierać, a następnie przyszedł czas na indywidualne pytania: o jakość produktów, o dietę keto, wegetarianizm, o okno żywieniowe itp. Każdy miał okazję porozmawiać o własnych problemach, a spotkanie przeciągnęło się daleko poza przewidziane 2 godziny.

Kolejne warsztaty z dietetykiem w ramach ROZMÓW PRZY KAWIE odbędą się 8 maja, a tematem będzie leczenie cukrzycy dietą. Natomiast najbliższe spotkanie 27 marca 2023 prowadzone będzie przez psychologa, a jego głównym tematem będzie poczucie własnej wartości.

Zapraszamy do Biblioteki Miłej – Filii nr 9 przy ul. Paderewskiego 35 w Zabrzu-Kończycach.