Ja i moja wartość

27 marca 2023 odbyło się w Filii nr 9 kolejne już SPOTKANIE PRZY KAWIE, organizowane przez Fundację Betlehem Dom Chleba. Tym razem rozmawialiśmy o poczuciu własnej wartości.

Prowadząca spotkanie Anna Walińska wskazała nam kilka uwag na temat własnych przekonań, które nas ograniczają. Do tych przekonań należą między innymi skłonność do perfekcjonizmu (nie mam prawa być doskonały, odczuwam lęk przed popełnieniem błędu, nie toleruję krytyki…), skłonność do porównywania się do innych lub uważania siebie za ofiarę losu czy nadmierna potrzeba akceptacji, oraz sprawowania kontroli.

Nie zabrakło w trakcie spotkania miejsca na część praktyczną. Uczestnicy dostali kilka prostych zadań do rozwiązania, które następnie zostały ocenione. Oczywiście nie chodziło o samą ocenę prac, ale o sam proces oceniania i wywołujące to odczucia.

Nie brakło rozmowy o dobrych pozycjach książkowych, W Wypożyczalni Centralnej możecie wypożyczyć np. „Odkryj swoją wartość i idź„, a po więcej książek zapraszamy tutaj.

Następne SPOTKANIE PRZY KAWIE w Filii nr 9 przy ul. Paderewskiego 35 zaplanowano na 3 kwietnia 2023 na godz. 18.00. Tematem do rozmowy będzie asertywność.