Dzień bez Kłamstwa

Z różnych powodów odwiedzamy nasze zabrzańskie przedszkola. Zawsze naszym wizytom towarzyszy książka. Nie inaczej było podczas wizyty w Przedszkolu Miejskim nr 8.

Obchodząc nietypowe święta wraz z przedszkolakami w ramach projektu „Książka na szóstkę – wypełniamy pustkę” łączymy czytanie z ciekawym i interesującym tematem. Nie inaczej było i tym razem.

Głównym bohaterem spotkania był Tupcio Chrupcio, postać z książek Elizy Piotrowskiej, a tematem przewodnim ze względu na Dzień bez Kłamstwa, właśnie skutki kłamania i zalety mówienia prawdy. Dzieci na podstawie książki „Mówię prawdę” poznały czym dokładnie jest kłamstwo i jakie mogą być jego skutki. Same głośno przyznawały, że nie kłamią, co też nie wydawało się do końca być prawdą.

W grupach spotkanie podzielone zostało na dwie części. Po przeczytaniu książki było bowiem jeszcze miejsce na wspólną zabawę z wykorzystaniem muzyki i chusty.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Książka na szóstkę – wypełniamy pustkę”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.