Marzec w Bibliotece

Zapraszamy do zajrzenia do naszego kalendarium i sprawdzenia, co przygotowaliśmy dla Was w marcu. Każdy na pewno znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Zaplanowane przez nas spotkania, warsztaty, wykłady czy wystawy dostępne są w jednym miejscu, w naszym Kalendarium. Tak by łatwo było sprawdzić, co dzieje się na konkretnej Filii czy gdzie odbywają się zajęcia z danej kategorii. Wszystkie wydarzenie mają podane dodatkowe informacje, w tym także te, czy obowiązują na nie zapisy i co zrobić, by wziąć udział. Podane są również godziny rozpoczęcia. Warto zajrzeć do Kalendarium.

W telegraficznym skrócie tylko przedstawimy, czego możecie oczekiwać po marcu w Bibliotece. W tym miesiącu Dyskusyjny Klub Książki omawiać będzie książkę Zdenka J „Saturnin”. W Filii nr 9 odbędą się rozmowy przy kawie, rozpoczynające cykl spotkań, na które zapraszać będziemy przez cały rok. Zaproszeni goście, a wśród nich pedagodzy, dietetycy, psycholodzy omawiać będą problemy dzieci, młodzieży i dorosłych.

Zapraszamy także na nasze wystawy, a wśród nich między innymi wystawa prac pokonkursowych przestawiające karykaturę Ślązaka i Ślązaczki oraz druga, nawiązująca do historii Biskupic.

W marcu w naszej ofercie pojawiły się również warsztaty i spotkania, głównie dla dzieci, ale nie tylko, realizowane przez nas w ramach projektu „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni.” Zapraszamy na kreatywne warsztaty, podczas których tworzone będą dekoracje świąteczne, lapbooki oraz makramy. Nie zabraknie spotkania przy planszówkach oraz nauki programowania i kodowania z wykorzystaniem robotów.

Projekt „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni” jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z Save the Children International.
Проект «Бібліотека для кожного. Різні. Рівні. Важливі» реалізується Фундацією розвиткуінформаційного суспільства у партнерстві з Save the Children International.