Książki dla przedszkola

W środę, 15 lutego 2023 r. uroczyście przekazaliśmy zestaw książek dla Przedszkola nr 28 im. Janoscha w Zabrzu. Środki na zakup pochodziły z wyjątkowej licytacji.

Do przedszkola trafiła pula przeróżnych książek, skierowanych do każdej obecnej w przedszkolu grupy wiekowej. W ten sposób skorzystać będą mogły i najmłodsze, którym czytać na głos będą nauczyciele, jak i starsze, które poznają litery. W zestawie znalazły się również pomoce dydaktyczne właśnie do nauki czytania.

Książki kupiliśmy ze środków zebranych podczas licytacji albumu z numerem 100 „Zabrzanie na co dzień i od święta w fotografii Władysława Dziurzyckiego w latach 1948-1983”, wydanego z okazji setnej rocznicy nadania prawa miejskich miastu Zabrze. Licytacja miała miejsce podczas prezentacji albumu w Sali Witrażowej Muzuem Górnictwa Węglowego w Zabrzu w dniu 23 listopada 2022 r.

Samo wydarzenie było jak z bajki. Niezastąpione dzieciaki wraz ze swoimi opiekunkami przygotowali wspaniały program artystyczny. Następnie nastąpiło symboliczne przekazanie książek na ręce dyrektorki przedszkola, Iwony Oknińśkiej-Skwarek. Każde dziecko otrzymało również symbolicznie książkę. Na zakończenie zaproszeni goście przeczytali w grupach wybrane historie, bo przecież o to właśnie chodzi, by czytać.

Na uroczystości obecni byli zaproszeni goście, a wśród nich: Katarzyna Dzióba, zastępca Prezydenta Miasta Zabrze, Ewa Wolnica naczelnik Wydziału Oświaty, Czesława Winecka, naczelnik Wydziału Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej, Gabriela i Jan Chojnaccy, zwycięzcy licytacji albumu „Zabrzanie na co dzień i od święta w fotografii Władysława Dziurzyckiego w latach 1948-1983” z nr 100 oraz Dariusz Walerjański, współautor albumu.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego spotkania: