Zima w trakcie

W mieście trwają ferie, a u nas – Zima w Bibliotece. Jesteśmy już na półmetku, ale nadal wybrane Filie zapraszają na zajęcia uczniów, którzy chcą miło spędzić czas z książkami i nie tylko.

Pierwszy tydzień ferii już za nami, a to oznacza, że także pierwsze grupy dzieciaków brała udział w zajęciach organizowanych w naszych Filiach w ramach „Zimy w Bibliotece”.

Oczywiście nie brakowało na zajęciach książek, było wspólne czytanie, poznawanie przeróżnych historii i zajęcia prowadzone nawiązując do historii, które dzieci poznały. Jak się dzięki temu okazało, z książką można naprawdę dobrze się bawić i miło spędzić czas.

A co poza czytaniem? Tutaj Filie dostosowywały plan do wieku dzieci, które pojawiły się na zajęciach. Przede wszystkim było kreatywnie, kolorowo i wesoło. Najmłodsi rysowali, kolorowali i wycinali. Tworzyli swoje bałwanki i pingwiny. Starsi natomiast układali z klocków potwory i tworzyli las, a wszystko na podstawie dwóch książek: „Tam gdzie żyją dzikie stwory” oraz „Czerwony kapturek”.

W drugim tygodniu ferii na zajęcia w ramach „Zimy w Bibliotece” zapraszamy do Filii nr 6, 18 i 19. Szczegółowy harmonogram zajęć:
Filia nr 6, ul. Krakowska 52: poniedziałek, 23 stycznia i czwartek 26 stycznia, g. 11.00-13.00,
Filia nr 18, ul. Młodego Górnika 2c:  piątek 27 stycznia – zajęcia plastyczne, g. 15.00-16.30, wtorek i piątek, 24 i 27 stycznia – tenis stołowy w godzinach 10.30-16.30,
Filia nr 19, ul. Jana III Sobieskiego 31: wtorek 24 stycznia i czwartek 26 stycznia, g. 11.00-13.00.