Zima w Bibliotece

Mamy coś dla tych, którzy ferie zimowe spędzają w domu i szukają ciekawych sposób na ich spędzenie. Wybrane Filie organizują w tym czasie zajęcia dla dzieciaków.

Chcesz kreatywnie spędzić ferie, a przy tym świetnie się bawić? Nic prostszego. Wystarczy wybrać się do jednej z naszych Filii, które na czas ferii przygotowały dodatkową ofertę dla dzieci w ramach akcji „Zima w Bibliotece”.

Filia nr 6 przez całe ferie w poniedziałki i czwartki. Ruszamy o godzinie 11.00. Na uczestników czekają zajęcia plastyczne, kreatywne oraz te związane z książką. Zajęcia w czasie ferii będą podzielone na motywy tematyczne. Planowana jest Zima Muminków, Kraina Lodu, Królowa Śniegu oraz Zimowy Psi Patrol. Na początku będzie przedstawiona historia książkowa lub poprzez teatrzyk kamishibai. Następnie dzieci będą wykonywać prace plastyczne.

Filia nr 9 zaprasza natomiast w pierwszym tygodniu ferii na tematyczne zajęcia i spotkania z pingwinkami, bałwankami oraz Kubusiem Puchatkiem. Poniedziałkowe zajęcia, 16 stycznia, będą także okazją do przygotowania laurek dla babć i dziadków.

Filia nr 18 ferie zaczyna już 13 stycznia. W piątkowe popołudnia będą tworzyć zimowe ozdoby, wyklejać, malować, tworzyć, czyli kreatywnie pełną parą. Dodatkowo w dni, kiedy Filia jest czynna można przyjść i pograć w ping-ponga.

Filia nr 19 zaprasza we wtorki i czwartki. Zaczynają od zajęć integracyjnych, ale będzie także ruchowo i plastycznie. Przewidziano nawet klub detektywistyczny oraz wspólne zabawy, dostosowane do każdej grupy wiekowej.

Co najważniejsze, wszystkie zajęcia prowadzone w Filiach są bezpłatne i nie obowiązują na nie żadne zapisy. Wystarczy przyjść i dobrze się bawić.

Szczegółowy harmonogram zajęć:

Filia nr 6, ul. Krakowska 52:   poniedziałki (16 i 23 stycznia), czwartki (19 i 26 stycznia), g. 11.00-13.00,
Filia nr 9, ul. Paderewskiego 35:  poniedziałek (16 stycznia), środa (18 stycznia), czwartek (19 stycznia), g. 10.00-12.00,
Filia nr 18, ul. Młodego Górnika 2c:  piątki (13, 20 i 27 stycznia) – zajęcia plastyczne, g. 15.00-16.30, wtorki i piątki (17, 20, 24 i 27 stycznia) – tenis stołowy w godzinach otwarcia filii   g. 10.30-16.30,
Filia nr 19, ul. Jana III Sobieskiego 31: wtorki (17 i 24 stycznia), czwartki (19 i 26 stycznia), g. 11.00-13.00.