Prezent na święta

Zapraszamy do posłuchania ostatniego w tym roku odcinka podcastu “Rwetes z rewersem w tle”. Oczywiście, nie mogłoby być inaczej – utrzymany on będzie w świątecznym klimacie. I z prezentami!

„Rwetes z rewersem w tle” jest podcastem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu, w którym opisane są działania Biblioteki i to, czym na co dzień się zajmujemy. Nasz podcast znajdziecie na Spotify, Google Podcast, Apple Podcasty. Możecie go także odsłuchać na naszym kanale Youtube. Zachęcamy również do jego subskrypcji na platformie, na której słuchacie, tak by nie przegapić następnych odcinków.

W tym odcinku wraz z Grażyną Świderek z Filii nr 20 poznajemy książki, po które warto sięgnąć w czasie świąt Bożego Narodzenia. Wszystkie w piękny, a czasami zaskakujący sposób, wypełnią nas magicznym duchem świąt. Proponujemy coś dla młodzieży, fanów polskiej literatury kobiecej, ale także dla tych, którzy lubią się bać mniej (kryminały) lub bardziej (horrory). Zapraszamy do słuchania:

Do tego wszystkiego mamy dla Was prezent. Poniżej prezentujemy listę książek, o których rozmawiałyśmy oraz coś ekstra – zbiór świątecznych książek dostępnych w naszych Filiach. 

Zapraszamy do czytania.

Terry Prachett, „Wiedźmikołaj” (również jako audiobook)
Agatha Chistie, „Morderstwo w Boże Narodzenie
Alek Rogoziński, „Nieboszczyk sam w domu
Łukasz Orbitowski, „Wigilijne psy i inne opowieści”
Zbiór opowiadań, „Podaruj mi miłość. 12 świątecznych opowiadań
Anealdur Indridason, „Głos” (również jako audiobook)
Klaudia Bianek, „Najcenniejszy Podarunek”, „Gwiazdka pełna życzeń
Charles Dickens, „Opowieść wigilijna” (w wersji angielskiej oraz audiobook)

Dla tych, którzy chcą poszukać czegoś jeszcze innego mamy aż 118 propozycji świątecznych oraz 10 audiobooków.