Gry i zabawy

Zajęcia w świetlicy środowiskowej są sposobem na dotarcie do młodego czytelnika w jego czasie wolnym, kiedy to on sam decyduje, czy książka potrafi do niego przemówić i go zainteresować.

Spotkania w świetlicy środowiskowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zabrzu-Rokitnicy rozpoczynały się od wspólnego czytania. Pozwalało to poznać im historię, o których jeszcze nie słyszeli, jak na przykład „Gruffalo” oraz „Mały Gruffalo” czy „Pszczoły”, a także te dobrze znane tylko w innej odsłonie, jak na przykład „Czerwony Kapturek” w wersji obrazkowej. Głośne czytanie interesowało zarówno najmłodszych kilkulatków, jak i nastolatków, którzy równie chętnie słuchali opowiadań.

Druga część poświęcona była innym formom, takim jak gry oraz wirtualna rzeczywistość. Dzieci bez względu na wiek bardzo chętnie ze sobą rywalizowały, a także grały razem, wspólnie się wspierając. Obok gier planszowych, miały okazję przenieść się do wirtualnej rzeczywistości i rywalizować ze sobą o to, kto uzyska lepszy wynik.

Spotkania zostały zrealizowane w ramach projektu „Książka na szóstkę – wypełniamy pustkę”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.