Zmora szkolnych lektur

Tematem tego odcinka naszego bibliotecznego podcastu są lektury szkolne. Czy faktycznie są tak znienawidzone przez uczniów, czy jednak czytelnicy przychodzą po nie i je czytają? Posłuchajcie sami.

Dział z lekturami szkolnymi dostępny jest w każdej naszej filii. Znajdziemy tam książki dla uczniów szkół podstawowych oraz średnich. Wraz ze zmianą kanonu lektur, jest on na bieżąco aktualizowany i uzupełniany, tak by zapewnić dostęp wszystkim i do każdej obowiązującej lektury. Jedne z nich czytane są chętniej, inne niestety mniej. Od czego to zależy, dlaczego właściwie dzieci i młodzież powinny czytać lektury i kiedy uczeń musi odwiedzić drugą filię, by wypożyczyć tę właściwą książkę? Na te oraz inne pytania odpowiada Grażyna Świderek z Filii nr 20 przy pl. Warszawskim 1.

„Rwetes z rewersem w tle” jest podcastem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu, w którym opisane są działania Biblioteki i to, czym na co dzień się zajmujemy. Nasz podcast znajdziecie na Spotify, Google Podcast, Apple Podcasty. Możecie go także odsłuchać na naszym kanale Youtube. Zachęcamy również do jego subskrypcji na platformie, na której słuchacie, tak by nie przegapić następnych odcinków.