Sztuka pisania

Człowiek wielu zadań i talentów – tak można podsumować naszego gościa, Igora Brejdyganta. Na swoim koncie ma książki kryminalne oraz scenariusze do filmów i seriali.

We wtorkowy wieczór, czytelnicy zabrzańskiej Biblioteki mogli spotkać się z jednym ze swoich ulubionych autorów kryminałów, Igorem Brejdygantem. Spotkanie było także okazją do prapremiery książki „Sieroty”, która w sklepach dostępna jest dopiero 26 października.

Igor Brejdygant łączy pisanie książek z tworzeniem scenariuszy, płynnie przechodząc z jednej sztuki do drugiej. To głównie właśnie wokół tych dwóch tematów toczyła się rozmowa w Smoczym Oku, którą z autorem przeprowadziła Grażyna Świderek. Nie zabrakło także innych smaczków, żartów i ciekawostek związanych z pracą pisarską, a o te bardzo chętnie pytali sami czytelnicy, który pojawi się na spotkaniu.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej rozmowy z naszym gościem:

Spotkanie zostało zrealizowane w ramach projektu „Kryminalne zagadki Śląska vol. 4”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.