Przegląd tygodnia #42

To jedyne w swoim rodzaju spotkanie już w najbliższy czwartek. Spotykamy się na seminarium z nauczycielami i bibliotekarzami, by porozmawiać o… książkach i czytaniu przez młodzież.

20 października 2022, 9.00

Seminarium „Książka na 6 – wypełniamy pustkę”

Wraz z Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu oraz Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Katowicach filia w Zabrzu zapraszamy nauczycieli-bibliotekarzy i nauczycieli-polonistów do wzięcia udziału w bezpłatnym seminarium, które jest realizowane w ramach projektu „Książka na szóstkę – wypełniamy pustkę”. Projekt ten jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Promocja czytelnictwa”.

Tematy wystąpień jak zawsze krążyć będą wokół tematu bibliotek, książek i upowszechniania czytania pośród młodego czytelnika, ale będzie także kilka słów bezpośrednio do samych bibliotekarzy w trosce o ich samorozwój. W ciągu jednego dnia będzie okazja posłuchać ciekawych wykładów, zaprezentowanych przez Renatę Dankowską, Katarzynę Keller, Wandę Matras-Mastalerz, Zbigniewa Pacho oraz Katarzynę Ryrych. Poniżej krótkie biogramy zaproszonych gości:

Zaczynamy 20 października 2022 r. o godz. 9.00 w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu (ul. 3 Maja 91a). Udział w seminarium jest bezpłatny. Liczba miejsc na seminarium jest ograniczona, a zgłoszeń można dokonywać przez wysłanie zeskanowanych formularzy zgłoszeniowych na adres: warsztaty@biblioteka.zabrze.pl. Formularz do pobrania tutaj.

Zapisy prowadzone są do wyczerpania miejsc, o zakwalifikowaniu się decyduje kolejność zgłoszeń. Po przesłaniu zgłoszeń uczestnicy seminarium otrzymają potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia i zakwalifikowania się na seminarium.

20 października 2022, 16.00

Co i jak warto czytać dziecku

Ostatnie warsztaty z cyklu „Co i jak warto czytać dziecku”, to spotkanie z Wandą Matras-Mastelarz, doktor nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa, prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego we Wrocławiu, autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu terapeutycznej funkcji książki, biblioterapii, pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych, technik pracy umysłowej oraz edukacji medialnej i czytelniczej. Certyfikowany trener stymulacji pamięci i rozwoju intelektu. Tematem warsztatów będzie „Czytanie – lokatą, która procentuje”.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, konieczna jest wcześniejsza rezerwacja pod numerem telefonu (32) 630 32 33 lub mailowo: warsztaty@biblioteka.zabrze.pl.

Warsztaty odbędą się w Centrum Rozwoju Rodziny przy ul. Park Hutniczy 8.

Spotkanie w ramach projektu „Książka na szóstkę – wypełniamy pustkę”, dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.