Poznali swoją dzielnicę przez zabawę

Uczniowie posłuchali historii o skarbniku i inne śląskie legendy, a następnie zabrali się za przygotowanie swoich własnych lapbooków.

Nie od dziś wiadomo, że młodzi uczniowie dużo efektywniej poznają i zapamiętują nowe fakty, kiedy przy okazji świetnie się bawią. Przekonali się o tym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 32, którzy na jednej z lekcji wraz z naszą bibliotekarką tworzyły lapbooki poświęcone śląskim legendom oraz dzielnicy, w której mieszkają, czyli Grzybowicom.

Mają do dyspozycji kolorowe kartki, nożyczki, wklejki, koperty, brokat i wiele przeróżnych elementów artystycznych tworzyli swoje lapbooki, czyli teczki tematycznej, w której umieszczali według własnego uznania wybrane fakty i wiadomości związane z zaproponowanym tematem. W ten sposób poznali nie tylko historię dzielnicy, w której mieszkają, ale również legendę o skarbniku.

Warsztaty z tworzenia lapbooków zostały zrealizowane w ramach projektu „Grzybowice – tu wszystko gra”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura- Interwencje. Edycja 2022.