Basia i Zosia

Spotkania z autorami książek dziecięcych w przedszkolach są sprawdzonym przez nas sposobem na zainteresowanie najmłodszych książką i zaszczepieniem w nich chęci czytania.

Zabrzańskie przedszkola 25 października odwiedziła Zofia Stanecka, autorka znana głównie z cyklu o Basi. Każde spotkanie podzielone było na dwie części – dzieci pod wpływem autorki poruszały swoją wyobraźnią i rozmawiali o książkach, pisarzach i pomysłach, a następnie poznawali przygody Basi, głównej bohaterki najpopularniejszej serii, napisanej przez tą autorkę.

Spotkanie zostało zrealizowane w ramach projektu „Książka na szóstkę – wypełniamy pustkę”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.