Książka dla każdego

Spotkania z autorami książek dziecięcych w przedszkolach są sprawdzonym przez nas sposobem na zainteresowanie najmłodszych książką i zaszczepieniem w nich chęci czytania.

29 września 2022 r. Zabrze odwiedziła Małgorzata Swędrowska, autorka książek dla dzieci oraz tych, którzy z dziećmi czytają.

Małgorzata Swędrowska – pedagożka, trenerka, autorka książek dla dzieci i publikacji dla nauczycieli, animatorka warsztatów literackich i spotkań z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym. Jest twórczynią koncepcji czytania wrażeniowego, czyli sposobu na inicjowanie spotkań czytelniczych, łączących przeżycie tekstu literackiego z ruchem, rytmem, rymem i emocjami. Autorka książek dla małych i dużych czytelników.

Spotkanie zostało zrealizowane w ramach projektu „Książka na szóstkę – wypełniamy pustkę”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.