Spacer z aparatem

Za nami warsztaty fotograficzne połączone ze spacerem po Grzybowicach. Data spotkania również była szczególna dla samej dzielnicy. Dużo się działo i dużo było do fotografowania.

Warsztaty fotograficzne cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem. Wspólnie czas z aparatem spędzają zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Pod czujnym okiem zawodowego fotoreportera, Arkadiusza Goli, uczestnicy uczyli się robić zdjęcia, poznając podstawy dobrej fotografii. Gola specjalizuje się w fotografii reportażowej, dlatego warsztaty odbyły się w dniu Dożynek Miejskich, dzięki czemu uczestnicy dodatkowo mogli stworzyć swoje fotograficzne relacje z tego wydarzenia. Po zapoznaniu się z technikami wykonywania fotografii przeszli wraz z dożynkowym korowodem przez zabrzańską dzielnicę – Grzybowice. Efektem spaceru jest bogaty zbiór zdjęć, który udokumentował to wszystko, co działo się na miejskich ulicach w trakcie Dożynek.

Warsztaty fotograficzne zostały zrealizowane w ramach projektu „Grzybowice – tu wszystko gra”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura- Interwencje. Edycja 2022.