Skat na urodziny

Prawie 100 zawodników zmierzyło się w turnieju w skata. Były wysokie wygrane, nietrafione licytacje, szczyty i niezabrane lewe, czyli dużo emocji i świetnej zabawy. To dopiero był mistrzostwa!

W Dzielnicowym Ośrodku Kultury w Biskupicach, 25 września 2022 r. odbyły się Otwarte Mistrzostwa Zabrza w Skacie, które, jak co roku, połączone są z urodzinami miasta. Dlatego też tegoroczna edycja była wyjątkowa bo połączona z jubileuszem 100-lecia Miasta Zabrza.

Turniej był otwarty dla wszystkich i każdy kto chciał, mógł z nim wziąć udział i sprawdzić swoich sił przy rozegraniu partyjek tej popularnej na Śląsku gry karcianej. Na sali w DOKu uczestniczyli zarówno zawodnicy zrzeszeni w Polskim Związku Skata jak i amatorzy. W sumie udział wzięły 84 osoby, które przy 21 stolikach rozgrywali swoje partie. Nagrodzono 14 najlepszych zawodników, którzy zdobyli największą liczbę punktów. Wyróżniony został również najlepszy zabrzanin, który otrzymał również kolekcje „Nasze Dzielnice”, cykl wydawany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Zabrzu.

Mistrzostwa pod patronatem Pani Prezydent Małgorzata Mańka-Szulik organizowane były w ramach projektu „Obecność słowa w Zabrzu”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.