Przegląd tygodnia 39

Ruszamy już na w pierwszy dzień tygodnia. W poniedziałek, o lokalnej historii opowie Dariusz Walerjański. Natomiast później zapraszamy na warsztaty tych, którzy chcą się nauczyć jak czytać dzieciom i z dziećmi.

26 września 2022, 17.00

Grzybowice – opowiedzieć przeszłość

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu oraz Dzielnicowy Ośrodek Kultury w Grzybowicach zapraszają na spotkanie z historykiem Dariuszem Walerjańskim, który opowie o dziejach Grzybowic, zwracając uwagę na lokalne „Cicer cum caule”.

Spotkanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura- Interwencje. Edycja 2022.

Zapraszamy w poniedziałek, 26.09.2022 na godz. 17.00 do Dzielnicowego Ośrodka Kultury w Grzybowicach przy ul. ks. Badestinusa 60.

29 września 2022, 16.00

Co i jak warto czytać dziecku

Zapraszamy rodziców, nauczycieli i wychowawców na warsztaty poświęcone pracy z dzieckiem i książką. W najbliższy czwartek będzie możliwość spotkania się z Małgorzatą Swędrowską, pedagożka i autorka koncepcji czytania wrażeniowego, czyli odkrywania tekstu literackiego w kilku wymiarach. Pisze dla dzieci i dorosłych. Buduje mosty między światem literackim a młodymi czytelnikami.

Na warsztaty obowiązują zapisy telefoniczne pod nr tel. 32 630 32 33 lub mailowo: warsztaty@biblioteka.zabrze.pl.

Zapraszamy na godz. 16.00 do Centrum Rozwoju Rodziny przy ul. Park Hutniczy 8.

Warsztaty zorganizowane w ramach projektu „Książka na 6 – wypełniamy pustkę”, dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.