Przegląd tygodnia #38

Poza książkami do czytania, Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu proponuje w tym tygodniu inne rozrywki. Będzie trochę rywalizacji, ale nie zabraknie także spotkania autorskiego. Zapraszamy!

22 września 2022, 17.00

Spotkanie autorskie z Anną i Krzysztofem Zentlik

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Anną i Krzysztofem Zentlik oraz Teresą Ogonowską, które będzie połączone z promocją książki „Mała bitwa, wielkie zwycięstwo, czyli ostatni oddech Peruna”, drugiej już historii napisanej przez zabrzan.

Krzysztof Zentlik wraz ze swoją córką Anią wydali książkę dla dzieci, która została napisana w języku polskim i śląskim. Tym razem autorzy przenoszą nas do 1430 roku, do Mikulczyc, którym grozi najazd Henryka Strasznego z Moraw. Czy mieszkańcy wioski pod przywództwem Macieja, wspieranego przez swoją córkę Tereskę zdołają się uratować? O tym warto przeczytać!

Spotkanie w ramach projektu „Obecność słowa w Zabrzu”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

24-25 września 2022, 9.00

Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży

Turniej szachowy jest dostępny dla wszystkich chętnych. Został podzielony na trzy grupy wiekowe: do lat 7 (rocznik 2015), do lat 10 (rocznik 2012) i do lat 12 (rocznik 2010). Turniej rozegrany zostanie systemem szwajcarskim, czyli 8 rund tempem 60 minut na zawodnika.

Liczba miejsc ograniczona do 50. Więcej informacji na stronie DOK Grzybowice.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2022.

25 września 2022. 9.00

XIV Otwarte Mistrzostwa Zabrza w skacie

Skat jest grą karcianą, jedną z najbardziej popularnych w naszym regionie, nazywany często „śląskim brydżem”. Już w najbliższą niedzielę odbędzie się otwarty turniej, na który zapraszamy wszystkich chętnych. Mogą startować zawodnicy zrzeszeni w Polskim Związku Skata oraz amatorzy, zawodnicy niezrzeszeni.

Na turniej obowiązują zapisy. Można to zrobić telefonicznie pod nr tel.: 664-956-058 do 24. 09.22 r. oraz osobiście w dniu turnieju do godz. 8.45.

Przewidziano atrakcyjne nagrody, zgodnie z regulaminem okręgu (z wpisowego), puchary i dodatkowe nagrody finansowe w wys. 2100 zł oraz specjalna nagroda Dyrektora MBP w Zabrzu – komplet albumów z serii Dzielnice Zabrza (dla najlepszego zabrzanina). Każdy zawodnik otrzyma również pamiątkową talię kart do skata.

Mistrzostwa organizowane w ramach obchodów 100-lecia Zabrza, pod Patronatem Honorowym Pani Prezydent dr Małgorzaty Mańki-Szulik. W ramach projektu „Obecność słowa w Zabrzu”, dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.