Pszczela niedziela

Wielki Dzień Pszczół w kalendarzu może oznaczać tylko jedno – spędziliśmy go wspólnie w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu. Zobaczcie jak przebiegła tegoroczna edycja!

W pięknych okolicznościach przyrody 7 sierpnia, w niedzielę, spotkaliśmy się z autorkami książek i znawcami pszczół. Można było posłuchać Urszuli Mazurowskiej, Pauliny Płatkowskiej oraz Justyny Kierat. Niesamowitą radość najmłodszych sprawiła również możliwość spotkania się z Kicią Kocią.

Cały dzień można było aktywnie spędzić w całym ogrodzie, gdzie odbywały się przeróżne atrakcje i warsztaty. Można było pospacerować i poznać przyjaciół z kwietnej łąki, zbudować domek dla owadów, przygotować swoją własną torbę, zrobić pszczelą świecę, a nawet wspólnie namalować pełną kwiatów, pszczół i biedronek łąkę. Była także okazja do podziwiania pięknych ogrodów na obrazach oraz obejrzeć plenerową wystawę, przedstawiającą znane naszym czytelnikom ilustracje z książki „Pszczoły” Piotra Sochy. Wystawa wydawnictwa „Dwóch Sióstr”, która zwiedziła już kawałek świata. Na zakończenie mniej i bardziej znane utwory z dziecięcych bajek zagrała Orkiestra Dęta Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu pod batutą Henryka Mandrysza.

Zobaczcie krótką relację z tego wydarzenia:

Wielki Dzień Pszczół został zrealizowany w ramach projektów: „Obecność słowa w Zabrzu” oraz „Książka na szóstkę – wypełniamy pustkę”, dofinansowanych ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.