Bo w Bibliotece jest fajnie

Trwa „Lato w Bibliotece”. To okazja by dzieciaki aktywnie i interesujące spędziły swoje wakacje. Za nami już pierwsza część lipcowych zajęć. Zobaczcie, co już się wydarzyło i co jeszcze przed nami.

Wakacje spędzane w mieście, to idealna okazja, żeby odwiedzić bibliotekę. Pośród regałów dzieci mogą znaleźć ciekawa dla siebie lektury, w których mogą zatopić się w wolnym czasie, a dodatkowo świetnie się wspólnie bawić podczas „Lata w Bibliotece”. Do tej pory, letnie zajęcia odbyły się w Filii nr 9 oraz 10. Dzieci miały okazję wykazać się artystycznie i kreatywnie, a wszystkiemu towarzyszyła świetna zabawa i przyjemne spędzenie czasu.

Filia nr 9 zamieniła się przez te dni w krainę pachnącą lawendą i farbami. Najmłodsi przygotowywali koszyczki oraz woreczki z lawendy, które sprawdzą się w niejednej szafie oraz ozdabiały bawełniane torby, do których mogą teraz pakować wypożyczone książki. Jedne z zajęć dodatkowo poświęcono klockom lego i programowaniu, co sprawiło młodszym i starszy ogromną frajdę. Ci pierwszy za pomocą klocków tworzyli dokończenie usłyszanej historii, a starsi zajęli się budowanie tańczących robotów, które same programowali.

Natomiast w Filii nr 10 dzieci mogły sprawdzić swoje zdolności manualne podczas tworzenia origami. Powstawały żabki, łabędzie i inne zwierzęta, magicznie stworzonych z kawałków papieru. Talentem artystycznym wykazały się później, w trakcie malowania własnych toreb ekologicznych. Białe płótna pokryły postacie z bajek, nawiązując w ten sposób do historii, które znają z przeczytanych bajek. Był Kubuś Puchatek czy Stich, ale nie zabrakło chociażby Kici Koci. Zajęcia w Filii nr 10 odbędą się jeszcze 15, 22 oraz 29 lipca.

Przypominamy natomiast, że 19, 21, 26 i 28 lipca „Lato w Bibliotece” odbywać się będzie w Filii nr 19 przy ul. Jana III Sobieskiego 31, w godz. 11.00-13.00.