Szachy dla wszystkich

Gra w szachy może być świetną rozrywką, którą mógł poznać każdy. Wystarczyło tylko usiąść i nauczyć się podstaw. Okazję do tego mieli uczestnicy warsztatów w Grzybowicach.

Razem gramy wszyscy wygrywamy – pod tym hasłem w Grzybowicach odbywały się spotkania, w trakcie których można było pograć w gry planszowe, w skata oraz w szachy. Te ostatnie przyciągnęły dzieci i młodzież, którzy o tej królewskiej grze miała znikome pojęcie, ale szybko przekonali się, że taka forma rywalizacji z kolegami może być bardzo przyjemna.

Zajęcie prowadzone były pod czujnym okiem Bernarda Sowy, z klubu szachowego UKS Szach Mat Zabrze. Przy stołach szachowych uczestnicy warsztatów spotkali się czterokrotnie, spędzając czerwcowe wtorki na poznawaniu zasad poruszania pionków po planszy oraz ucząc się, jakie zastosować strategie, by móc na koniec powiedzieć „szach-mat”.

Zajęcia gry w szachy zostały zrealizowane w ramach projektu „Grzybowice – tu wszystko gra”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura- Interwencje. Edycja 2022.