Przegląd tygodnia #23

Nie macie planów na najbliższy tydzień? To dobrze się składa, bo mamy dla każdego coś miłego – spotkania autorskie, zajęcia dla dzieci i młodzieży, wspólne spotkanie z grami, a także koncert!

6.06.2022, 18.00

Dyskusyjny Klub Książki

Tym razem szykuje się otwarta dyskusja nad przeczytanymi książkami. W przeciwieństwie do poprzednich spotkań nie ma jednej zaproponowanej lektury, nad którą pochylą się uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki. Na rozmowę o książkach zapraszamy do Herbaciarni Czajnik na godz. 18.00.

7.06.2022, 17.00

Spotkanie autorskie z Justyną Bednarek

Jakie przygody mogą mieć skarpetki? Otóż – niesamowite. I to właśnie o nich będziemy rozmawiać z ich pomysłodawczynią, twórczynią i autorką książek o ich przygodach – Justyną Bednarek. Zapraszamy do Teatru Nowego w Zabrzu na „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Uzupełnieniem spotkania może być spektakl, który grany jest w zabrzańskim teatrze.

Spotkanie realizowane w ramach projektu „Książka na szóstkę – wypełniamy pustkę”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

7.06.2022, 17.00

Graj w szachy

Może to być świetna zabawa połączona z nauką, a może poznanie nowej pasji, która na dobre zagości w życiu młodego człowieka. Jedyne co trzeba zrobić, to przyjść i sprawdzić. Zapraszamy do Dzielnicowego Ośrodka Kultury w Grzybowicach by pod okiem nauczyciela-specjalisty, Berndarda Sowy, poznać tajniki tej królewskiej gry.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Grzybowice – tu wszystko gra” dofinansowanego przez NCK w ramach programu Kultura-Interwencje.

9.06.2022, 16.00

Spotkanie autorskie z Urszulą Sołtys-Parą

Zapraszamy do Filii nr 15 przy ul. Jordana 52 w Zabrzu-Helence na spotkanie z psycholog i psychoterapeutą oraz autorką książki o relacjach z dziećmi, Urszulą Sołtys-Parą. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00 i będzie okazją do podzielenia się doświadczeniem i przykładami, o których autorka pisze w swojej książce „Moc relacji. Jak dogadać się z dzieckiem by zyskać spokój”. Wstęp jest bezpłatny.

10.06.2022, 18.00

Gramy w Grzybowicach

Popołudnie przy planszówkach? Dlaczego nie. Miłośników, znawców i tych którzy chcą spróbować zapraszamy do Dzielnicowego Ośrodka Kultury w Grzybowicach na spotkanie z grami planszowymi. Kilkanaście gier, dla różnych grup i o zróżnicowanym poziomie trudności spowodują, że każdy znajdzie dla siebie coś, w co będzie chciał zagrać. Nie obowiązują żadne zapisy, zapraszamy wszystkich!

Spotkania z planszówkami odbywa się w ramach projektu „Grzybowice – tu wszystko gra” dofinansowanego przez NCK w ramach programu Kultura-Interwencje.

10.06.2022, 18.30

Jak to jest? Powiedzcie, jak to jest z Bobem Dylanem?

Jak połączyć poezję i piosenkę? O tym będzie można się przekonać podczas koncertu, który obędzie się w Filii nr 6. Zapraszamy na spotkanie z twórczością Boba Dylana. Będzie nastrojowo i na pewno niezapomniane. Początek o godz. 18.30.