Powieje grozą…

Tajemniczo, mrocznie, dramatycznie – takie są książki Maxa Czornyja. A jakie będzie spotkanie z autorem? O tym trzeba przekonać się samemu. Już 28 czerwca 2022 r. o godz. 18.00 autorem będzie gościem zabrzańskiej Biblioteki. Serdecznie zapraszamy do Warsztatu Elektrycznego na terenie Strefy Carnall!

Wtorkowe spotkanie zorganizowane w ramach projektu „Kryminalne zagadki Śląska vol. 4” na pewno nie będzie zwyczajnym spotkanie z pisarzem. Max Czornyj jest autorem między innymi thrillerów z cyklu o komisarzu Eryku Deryle, a nakład jego książek sięga setek tysięcy egzemplarzy. Jego inny cykl opowiada o komisarz Lizie Langer i profilerze Oreście Rembercie. Jest również prawnikiem, który na zimno potrafi analizować fakty. Czy tak samo zachowuje się, kiedy odwiesza togę i zasiada do pisania? Sam w wywiadach zdradza kilka sekretów, które sprawiają, że jego historie trafiają do czytelników i sprawiają, że ciężko się oderwać. Jednym z nim jest pozwolenie postaciom żyć własnym życiem, ponieważ stają się wtedy autentyczne i tożsame z otoczeniem.

Napisał prawie 40 książek, a pośród nich są takie tytułu jak „Grzech”, „Ofiara”,  „Pokuta”, „Klątwa”, „Mortalista”, „Zabójczy pocisk” czy jego ostatnia wydana powieść : „Piekło”, które jest już czwartą propozycją tego autora, trafiająca w tym roku w ręce czytelników. Obok drastycznych i dostarczających adrenaliny historii, można sięgnąć po coś innego, co nie oznacza, że usypiającego. Czornyj napisał bowiem: „Sanatorium zagłada”, „Miłość i wojna” czy „Córka nazisty”, które zaliczane są do literatury obyczajowej. Ma w swoim dorobku także kilka książek dla dzieci z cyklu „Zagadkowi agenci”.

Spotkanie autorskie jest zawsze świetną okazją do poznania zwyczajów i nawyków pisarza i nie inaczej będzie tym razem. Fanów jego kryminałów nie trzeba chyba zbytnio zachęcać do wzięcia udziału, a książka z dedykacją niewątpliwie będzie miłą pamiątką z tego spotkania.

Zapraszamy! 28.06.2022 r., godz. 18.00, Warsztat Elektryczny na terenie Sztolni Królowa Luiza przy ul. Wolności 410. Wstęp wolny!