Historia z teatru

Ze swoimi czytelnikami w Teatrze Nowym w Zabrzu spotkała się Justyna Bednarek. Autorka książek dziecięcych zachęca najmłodszych do czytania. Chyba skutecznie!

Tym razem to nie teatralna scena, na której wystawiane są „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, ale foyer zebrało publiczność, zainteresowane losami skarpetek. Autorka tej sagi, oraz kilkudziesięciu innych bajek dla dzieci, przybliżyła swoim słuchaczom, skąd taki nietypowy pomysł na bohaterów książki i co wyjątkowego mogą znaleźć w opowiadaniach. Omówiła jeszcze kilka innych swoich książek, w tym niedawno wydaną „Kury z grubej rury”, a dzieci siedziały i słuchały jak zaczarowane.

Spotkanie miało także drugie, bardzo ważne dno. Przedstawiając historię Justyna Bednarek chciała przekonać dzieci do tego, ile radości daje poznawanie opowiadań z książek i dlaczego warto chodzić do biblioteki, by je wypożyczać.

Zrealizowano w ramach projektu „Książka na szóstkę – wypełniamy pustkę”, dofinansowanego ze środków Ministerstw Kultury i Dziedzictwa Narodowego.