Z Jadzią w odwiedzinach

Spotkanie z autorami książek dziecięcych w przedszkolach są sprawdzonym przez nas sposobem na zainteresowanie najmłodszych książką i zaszczepieniem w nich chęci czytania.

13 maja 2022 r.

2022 r. z zabrzańskimi przedszkolakami spotkała się Eliza Piotrowska. Wspólne spotkanie nie mogło się obyć oczywiście bez opowiadania historii, które jak się okazało dzieci już znają i lubią.

Eliza Piotrowska jest autorką i ilustratorką bajek dla dzieci, tłumaczką języka włoskiego i krytykiem sztuki. Absolwentka Wydziału Historii Sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu
La Sapienza w Rzymie.
Znana jest między innymi dzięki cyklowi o cioci Jadzi oraz Tupciu Chrupciu.

Spotkanie zostało zrealizowane w ramach projektu „Książka na szóstkę – wypełniamy pustkę”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.