Przegląd tygodnia #19

Na przystawkę spotkanie autorskie, danie główne – autorzy dziecięcy, a na deser świetna zabawa. Tak zapowiada się najbliższy tydzień w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zabrzu. Zapraszamy!

11 maja 2022, 12.00

Uliczne czytanie

12 maja 2022, 17.00

Sztuka konsumowania zbrodni — warsztaty

Warsztaty pisania prowadzone przez Adama Regiewicza. Cały cykl składa się z 4 warsztatów. Kolejno będą się one odbywać: 12.05, 26.05, 9.06 i 23.06. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy: warsztaty@biblioteka.zabrze.pl.

Warsztaty w ramach projektu „Kryminalne zagadki Śląska vol.4”, dofinansowanego przez MKiDN.

12 maja 2022, 18.00

Spotkanie autorskie z Witoldem Szabłowskim

W Kawiarni Artystycznej spotykamy się z Witoldem Szabłowskim, dziennikarzem i reportażystą, autorem książek: „Tańczące niedźwiedzie”, „Zabójca z miasta moreli”, „Jak nakarmić dyktatora” oraz „Rosja od kuchni. Jak zbudować imperium nożem, chochlą i widelcem”.

Ostatnia książka Szabłowskiego jest nie tylko zbiorem przepisów, ale historii dodających smaku, przyprawionych takimi osobami jak: Michaił Gorbaczow, Saddam Husajn czy Fidel Castro.. Natomiast o samej wadze autora może świadczyć między innymi Nagroda Dziennikarska Parlamentu Europejskiego oraz nagroda Polskiej Agencji Prasowej im. Ryszarda Kapuścińskiego.

Na spotkanie zapraszamy do Kawiarni Artystycznej przy ul. Gen de Gaulle’a 17, w czwartek 12 maja 2022 r. na godz. 18.00. Spotkanie organizowane jest w ramach projektu „Kryminalne zagadki Śląska vol. 4”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

14 maja 2022, 10.00-15.00

Pociąg do książek

Propozycją dla całych rodzin jest happening czytelniczo-podróżniczo-podziemno-naziemny, na który zapraszamy do Parku 12 C. „Pociąg do książek” organizowany jest w ramach projektu „Książka na szóstkę – wypełniamy pustkę” oraz „Obecność słowa w Zabrzu”, dofinansowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowe.

Nie zabraknie autorów znanych i lubianych przez dzieci – Grzegorza Kasdepke oraz Piotra Sochy.Całodniowa impreza wypełniona będzie atrakcjami literackimi i plastycznymi. Dla najmłodszych przewidziane są warsztaty plastyczne, wykonanie linorytów oraz przypinek. Starsi będą mogli własnoręcznie stworzyć sobie ekotorby z wybranym wzorem. Natomiast polana przeniesie nas w czasie, do dawnych gier i zabaw, które prowadzić będzie Stowarzyszenie Zabytkowych Rowerów. Nie zabraknie też wydarzeń przygotowanych specjalnie dla miłośników książek. Tych zapraszamy do naszej książkowej przychodni, w której każdy znajdzie na pewno lekarstwo na wszystko. W trakcie imprezy będzie także możliwość zwiedzania podziemi Sztolni Królowa Luiza.

Gościem specjalnym będzie bajkowy Reksio, z którym każdy uczestnik będzie mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Start imprezy 14 maja 2022 r. o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy.