Głośno jak w ulu

Spotkania z autorami książek dziecięcych w przedszkolach są sprawdzonym przez nas sposobem na zainteresowanie najmłodszych książką i zaszczepieniem w nich chęci czytania.

18 maja 2022 r. z dziećmi z zabrzańskiego przedszkola spotkała się Alina Przydatek. Spotkanie było okazją do poznania ostatniej historii dla dzieci tej autorki – „Pszczele wesele”. Nie zabrakło również bohaterek znanych z poprzednich książek – „Soniulindy i Matyldy. Autorka potrafi przekonać do siebie najmłodszych, ponieważ jej książki powstają na podstawie fotografii kolorowych scenografii, które później prezentuje dzieciom na spotkaniach. A wiadomo, że najmłodsi bardzo lubią wszelkiego rodzaju gałganki, maskotki i zabawki. Dodatkowo sama treść książek również jest przyjazna dzieciom, bo jest rymowana i z łatwością dzieci dopowiadają ostatnie słowa historii.

Spotkanie zostało zrealizowane w ramach projektu „Książka na szóstkę – wypełniamy pustkę”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.