Florka w przedszkolu

Spotkania z autorami książek dziecięcych w przedszkolach są sprawdzonym przez nas sposobem na zainteresowanie najmłodszych książką i zaszczepieniem w nich chęci czytania.

W Przedszkolu Miejskim nr 18 w Zabrzu odbyło się 9 maja spotkanie autorskie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel.

Wspólne spotkanie z dzieciakami nie obyło się bez czytania o przygodach Florki, a historie ubarwiły miniaturowe postacie, o których przedszkolaki słuchały.

Roksana Jędrzejewska-Wróbel jest autorką wielu książek dla dzieci, tekstów do podręczników i bajek terapeutycznych, słuchowisk, telewizyjnych wieczorynek. Nasi czytelnicy znają ją miedzy innymi z cyklu „Siedem szczęśliwych. Baśnie nie dość znane”, „Florki” oraz „Stanu splątania”.

Spotkanie zostało zrealizowane w ramach projektu „Książka na szóstkę – wypełniamy pustkę”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.