Dzień Bibliotekarza

Jest taki jeden dzień w roku, w którym świętują wszyscy bibliotekarze. To idealna okazja by wspólnie z zaproszonymi gośćmi przedstawić dokonania i podsumować naszą pracą.

W tym roku Dzień Bibliotekarza obchodziliśmy w czwartek, 12 maja. W Arenie Zabrze spotkali się wszyscy pracownicy naszej biblioteki. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Małgorzata Mańka-Szulik, Prezydent Miasta Zabrze, Dariusz Walerjański, przewodniczący Komisji Kultury i Dziedzictwa Rady Miasta, Dorota Szatters, naczelnik Wydziału Kultury i Dziedzictwa, Ewa Wolnica, naczelnik Wydziału Oświaty oraz Czesława Winecka, naczelnik Wydziału Zdrowia, Zbigniew Kadłubek, dyrektor Biblioteki Śląskiej, Magdalena Gomułka, przewodnicząca zarządu Okręgu Śląskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Katowicach oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych innych instytucji kulturalnych, z którymi współpracujemy i inni. Tradycyjnie już spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia tego wszystkiego, co robiliśmy w ciągu ostatnich dwóch lat. Do zobrazowania tego posłużył filmik przygotowany specjalnie na tą okazję:

Za taką pracę należą się również podziękowania tym Bibliotekarkom i Bibliotekarzom, którzy najbardziej przyczyniają się do pozaczytelnicznej pracy z czytelnikiem, czyli do spotkań w przedszkolach i szkołach, spotkań autorskich oraz przeróżnych zajęć i warsztatów dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Dzień Bibliotekarza i Bibliotek to doskonała okazja, by podziękować tym najbardziej zaangażowanym pracownikom. W tym roku wyróżniono aż 14 osób.

Wspólne spotkanie wraz z zaproszonymi gośćmi było także idealną okazją do tego, by podziękować Przyjaciołom Biblioteki. W tym roku ten zaszczytny tytuł otrzymali: Arkadiusz Gola, Marian Oslislo oraz Dariusz Walerjański.