Znowu wyróżnienie!

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich czwarty rok z rzędu wyróżniło zabrzańską Bibliotekę. Jest nam niezmiernie miło, że nasze działania zaprowadziły nas do grona Mistrzów Promocji Czytelnictwa 2021.

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich swoją nagrodą wyróżnia w ten sposób zaangażowanie bibliotek w upowszechnianie czytelnictwa.

Zabrzańska Biblioteka zrealizowała w ubiegłym roku przede wszystkim 4 duże projekty – Książka na piątkę, Bella Italia, dyLEMaty i poLEmiki oraz Kryminalne Zagadki Śląska. Większość spotkań, pomimo pandemii, staraliśmy się organizować na żywo z czytelnikiem, ciesząc się z tego, że mogliśmy się spotkać.

Na koniec gratulujemy tegorocznym laureatom: Bibliotece Szkoły Podstawowej nr 1 w Bolesławcu, Przemyskiej Bibliotece Publicznej im. Ignacego Krasickiego oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu