Wspomnienia ożywiają historię

Historia jest po to, by o niej pamiętać. Niekiedy drastyczna, ale zawsze warta poznania. Dlatego warto organizować takie spotkania, jak to z ks. Piotrem Góreckim.

Czwartkowe spotkanie w Kinie Roma w Zabrzu z ks. Piotrem Góreckim było okazją do porozmawiania o „Ofiarach działań wojennych i poległych żołnierzach w Zabrzu w 1945 r.”, czyli jego ostatniej książce. Nieoczekiwanie, spotkanie z jednym autorem zmieniło się w rozmowę wszystkich, którzy mieli udział w pisaniu tego bogatego zbioru wspomnień i archiwum, przez co spotkanie stało się jeszcze bardziej interesujące.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej rozmowy z ks. Góreckim:

Spotkanie zostało zrealizowane w ramach projektu „Obecność słowa w Zabrzu”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.