Regiewicz czyta zbrodnie

Macie dość czytania kryminałów lub chcecie poznać je lepiej? To najwyższy czas by o nich posłuchać! Polecamy najnowszy podcast Adama Regiewicza – „Czytanie zbrodni”.

Na platformach znajdziecie już pierwszy odcinek: „Powieść kryminalna czyli nasłuchiwanie świata”. Premierowy odcinek jest swojego rodzaju wprowadzeniem do świata książki, kryminału, czytania i samego autora. Znajdziecie w nim wiele ciekawych informacji, a także wyjaśnienie dlaczego tak chętnie sięgamy po kryminał i co sprawia nam większą przyjemność – rozwiązanie zagadki czy samo czytanie.

Podcastu szukajcie na Spotify oraz na Google Podcasts.

Podcast dostępny na Spotify

Co tydzień będzie można posłuchać kolejnego odcinka przygotowanego przez pisarza kryminałów – Adama Regiewicza. Będzie trochę o historii, przebaczaniu, a także muzyce oraz jedzeniu. Wszystko to w intrygującym odniesieniu właśnie do powieści kryminalnych. Jeżeli jeszcze nie jesteście przekonani do tego gatunku literackiego lub szukacie innego spojrzenia na to, co trafia w wasze ręcę lub po prostu chcecie znaleźć i zrozumieć drugie dno tego, co przeczytaliście – koniecznie musicie posłuchać tego podcastu. Po „Czytaniu zbrodni” już więcej nie spojrzycie na kryminalne historie tam samo!

Przy okazji zapraszamy na warsztaty, które prowadzone będą przez samego Adama Regiewicza. „Sztuka konsumowania zbrodni” – to cykl spotkań, poświęconych pisaniu i pisarstwu. Pierwsze z nich już 12 maja 2022 r. o godz. 17.00 w Wypożyczalni Popularnonaukowej. Obowiązkowe zapisy mailowe: warsztaty@biblioteka.zabrze.pl.