Przegląd tygodnia #17

Spotkania autorskie i to aż… 3 różne. Będzie kryminał, historia i literatura kobieca. Z taką propozycją przychodzimy do Was w tym tygodniu. Zapamiętajcie te dwie daty: 27 i 28 kwietnia. Zapraszamy!

27 kwietnia 2022, 18.00

Spotkanie autorskie z Adamem Regiewiczem

Zapraszamy na kolejną odsłonę zabrzańskiego kryminału. Adam Regiewicz opowie o swojej ostatniej książce – „Post mortem”, której akcja oczywiście dzieje się Zabrzu. Jest to kontynuacja losów inspektora Bułkowskiego, znanego czytelnikom z poprzednich części. Tym razem rozwiązywana jest zagadka śmierci jednej z sióstr zakonnych. Autor pomysłowo i przewrotnie splata kilka wątków, na pozór niepołączonych, w jedną całość, która wyjaśnia wszystko, albo i nie. Czy tak właściwie jest, o tym będzie można przekonać się w Kawiarni Artystycznej już w najbliższą środę. Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy do Kawiarni Artystycznej przy ul. Charles’a de Gaulle’a 17. Rezerwacja stolików pod nr tel. 534 148 555.

Spotkanie w ramach projektu „Obecność słowa w Zabrzu”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

28 kwietnia 2022, 17.00

Spotkanie autorskie z Marią Wieloch

Entuzjastów historii oraz tematów związanych z Wilnem zapraszamy do Wypożyczalni Popularnonaukowej (ul. Wyzwolenia 4). W czwartek spotykamy się tam z Marią Wieloch, prezes Stowarzyszenia Rodzina Ponarska, która od wielu lat zajmuje się upowszechnianiem wiedzy o martyrologii Narodu Polskiego w czasie II wojny światowej w Wilnie i na Wilenszczyźnie. W czasie spotkania zostaną zaprezentowane „Szkice Ponarskich Wspomnień”, dokumentujące te trudne czasy i tematy.

Na spotkanie z dr Maria Wieloch zapraszamy na godzinę 17.00.

28 kwietnia 2022, 17.00

Spotkanie autorskie z Darią Rajdą

Zapraszamy do naszej Filii nr 9 (ul. Paderewskiego 35) na spotkanie z zabrzańską autorką, Darią Rajdą. Będzie okazja nie tylko by posłuchać autorki, ale także poznać jej najnowszej powieści – „Chcę Ci zaufać”.

Daria Rajda jest absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na Wydziale Pedagogiki i Psychologii. Ukończyła licencjat z surdopedagogiki oraz studia magisterskie na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. Poza pisaniem, w jej życiu istotne miejsce zajmuje miłość do zwierząt oraz zainteresowanie kulturą i językiem hiszpańskim.
„Chcę Ci zaufać” to już jej trzecia książka. Na swoim koncie ma już dwutomową historię – „Wczorajsza róża”, o tym jak jedna noc może zmienić życie dwóch całkiem różnych osób. Jej najnowsza powieść to połączenie romansu i kryminału, w której tajemnica goni tajemnicę, nie brakuje zdrady i dramatu, a wartka akcja sprawia, że chcemy od razu poznać całą fabułę.

Spotkanie w ramach projektu „Obecność słowa w Zabrzu”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.