Kolejna sprawa rozwiązana

Ostatnia książka Adama Regiewicza, to następna zbrodnia, którą rozwiązują zabrzańscy policjanci. Historia była okazją do spotkania i porozmawiania o pisaniu, literaturze, powieściach i ich przyszłości.

Spotkanie z Adamem Regiewiczem odbyło się 27 kwietnia 2022 r. w Kawiarni Artystyczne. Jak zawsze rozmowa nie toczyła się tylko i wyłącznie wokół premierowej powieści. Obok rozmowy o bohaterze-policjancie, znanego z „Hubertusa”, „Krampusa”, „Krajcoka” i najnowszej części – „Post mortem”, napisanych przez Adama Regiewicza, rozmawiano również o warsztacie pracy i zbieraniu informacji. Poruszony został także wątek przyszłości książek i pisania, pod kątem adaptacji telewizyjnych i kinowych. Kto wie, może przyjdzie nam zobaczyć Bułkowskiego na ekranie lub sam autor stworzy historię, która zamiast zostać wydaną, trafi od razu na szklany ekran, tak jak zaczyna to robić coraz więcej polskich pisarzy.

„Post mortem” jest ostatnią częścią zabrzańskich historii kryminalnych, w których występuję inspektor Ryszard Bułkowski. Tym razem zajmuje się on śmiercią siostry zakonnej. Adam Regiewicz zapowiada, że nie będzie piątej częście, ale mamy jednak coś dla tych, którzy zdążyli się zżyć z tym bohaterem:

Spotkanie zrealizowano w ramach projektu „Obecność słowa w Zabrzu”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.