Dzień Książki dla Dzieci w Bibliotece

2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki dla Dzieci. Była to świetna okazja do tego, żeby spotkać się z książką i najmłodszymi czytelnikami.

Z tej okazji nasza bibliotekarka odwiedziła, zrzeszone w sieci, Przedszkole Miejskie nr 28 im. Janoscha. Spotkanie z dziećmi było wypełnione rozmową o czytaniu, książkach oraz, tym co przedszkolakom najbardziej się podobało, głośnym czytaniem.

Nie od dziś wiadomo jak dużo pozytywnych efektów daje samodzielne czytanie książek lub słuchanie, jak czyta je mama lub tata. Dodatkowo, odwiedziny w przedszkolu pokazały najmłodszym jaką świetną zabawą jest czytanie i ile radości do życia może wnieść lektura. Przeróżna tematyka zaciekawiła młodych czytelników na tyle, że same chętnie przeglądały przyniesione książki, a niektóre z nich nawet samodzielnie czytały.

Takie spotkania są także świetną okazją do oswojenia z książką i zaproszeniem do biblioteki, w której do woli mogą wypożyczać interesujące ich tytuły, co z kolei sprawia, że przygoda z książką może trwać długo dużej.