Wieczór z Emily

Za nami poetycki wieczór z Emily Dickinson w tle. Było lirycznie i muzycznie. Salę wypełniły czytane na głos wiersze i nastrojowe piosenki, prezentowane przez zabrzańskie artystki.

Spotkanie w Kawiarni Artystycznej było okazją do przyjrzenia się nie tylko twórczości samej Emily Dickinson, najwybitniejszej i najbardziej oryginalnej poetki amerykańskiej, nazywaną „pustelnicą z Amherst”, ale także do wysłuchania utworów zabrzańskiej poetki, Anny Soleckiej-Baci.

Ten poetycki wieczór przeplatany był również muzyką. Na scenie wystąpiła Barbara Grzybek, która zajmuje się tłumaczeniem wierszy Dickinson. Artystka zaprezentowała własne interpretacje muzyczne, które ubarwiły utwory wiktoriańskiej poetki.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z tego wydarzenia:

Spotkanie zrealizowano w ramach projektu „Obecność słowa w Zabrzu”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.