Przegląd tygodnia #12

Rozpoczynamy nowy sezon! Spotkanie autorskie, liryczne oraz muzyczne – takie wydarzenia w tym tygodniu planuje zabrzańska Biblioteka. Serdecznie zapraszamy!

22.03.2022, g. 17.00

Spotkanie autorskie z Wojciechem Piechockim

Wiesław Piechocki urodził się w Pyskowicach. Ukończył studia romanistyczne na Uniwersytecie Warszawskim. W 1971 r. wyemigrował do Austrii. Przez lata uczył w Liechtensteinie języka francuskiego, rosyjskiego i łaciny. Współpracował z gazetą „Volksblatt”, do której pisał o kulturze, sztuce, historii i muzyce. Jego artykuły pojawiały się również w polonijnych czasopismach na całym świecie. „Dorastanie w czasach PRL, życie pod znakiem przesiedleń, „Śląsk, emigracja, tęsknota za krajem: oto »Lustro mojego czasu« – fascynująca podróż w głąb historii, napisana przez człowieka, który nie tylko zobaczył i przeżył wiele, ale i potrafił swoje doświadczenia opisać tak, że stają się one częścią doświadczeń czytelników, pochylających się nad opowieścią intymną, subtelną, pełną wspomnień, anegdot i faktów”.

Spotkanie jest bezpłatne. Zapraszamy do Kawiarni Artystycznej przy ul. Charles’a de Gaulle’a 17. Rezerwacja stolików pod nr tel. 534 148 555.

24.03.2022, g. 18.00

Spotkanie autorskie z Anną Solecką-Bacia wraz z minirecitalem Barbary Grzybek

Spotkanie z zabrzańską poetką, Anna Solecką-Bacia połączone będzie z promocją jej tomiku wierszy „Ona rozmawiała z Emily”. Podczas spotkania będzie można posłuchać także Barbary Grzybek, tłumaczki wierszy Emily Dickinson, która przy akompaniamencie zaśpiewa jej tekstu.

Wstęp jest bezpłatny. Zapraszamy do Kawiarni Artystycznej przy ul. Charles’a de Gaulle’a 17. Rezerwacja stolików pod nr tel. 534 148 555.

Spotkanie realizowane w ramach projektu „Obecność słowa w Zabrzu”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.