Ludzie ze zdjęć

Za nami pierwszy w tym roku wernisaż. Filia nr 2 w Zabrzu-Biskupicach otworzyła wystawę fotografii i rysunków zabrzańskiego fotografika i artysty – Sewera Kruczkowskiego.

Filia nr 2 przy ul. Bytomskiej 28 to miejsce przyjazne artystom. Wiedzą o tym ci wszyscy, którzy mieli u nas wystawy, a także osoby, które miały okazje je obejrzeć. Tym bardziej miło jest na wystawić prace Sewera Kruczkowskiego, który od lat jest przyjacielem biblioteki i dokumentuje wszystkie nasze imprezy.

Sewer Kruczkowski urodził się 8 grudnia 1971 roku w Zabrzu. Już w szkole podstawowej przejawiał zainteresowania fotografią, która przez lata stała się jego nieodłączną pasją. W roku 2021 ukończył szkołę fotografii, poszerzając w ten sposób swoją wiedzę w tym zakresie, co umożliwiło mu również rozwój wcześniej zdobytych umiejętności. Na początku była to fotografia analogowa, a w późniejszych latach – cyfrowa. W międzyczasie pojawiło się zamiłowanie do rysunku, wykonywanego głównie pastelami i ołówkiem. Na swoim koncie ma wiele wystaw, a jego prace drukowane były w różnych publikacjach.

Druga pasja pojawiła się w międzyczasie. Najstarszy rysunek to rysunek mojego ojca – mówi Sewer Kruczkowski. – Ostatnie prace, to portrety ludzi, których znam, z którymi rozmawiałem, z którymi pracuję, a także rodzina, czy przyjaciele rodziny. Wśród wystawionych prac jest jeden szczególny portret – artysty malarza Witolda Berusa. W marcu pojawi się na wystawie w Indiach.

Wystawę w Filii nr 2 można oglądać do końca lutego.