Wiedza w zasięgu ręki

Piszesz pracę? Chcesz się dokształcić? A może potrzebujesz fachowej literatury czy prasy? W Bibliotece jest już dostępna ACADEMICA, dzięki której możesz to wszystko. Wystarczy przyjść do nas.

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych ACADEMICA udostępnia bezpłatnie zasoby cyfrowe Biblioteki Narodowej, w tym współczesne książki i czasopisma naukowe ze wszystkich dziedzin wiedzy. Stale rozbudowywane zasoby obejmują między innymi najnowsze wydania podręczników akademickich oraz aktualne numery fachowych czasopism specjalistycznych, jak również teksty źródłowe, literaturę piękną oraz zbiory specjalne, które są przedmiotem badań naukowców. Użytkownik ma dostęp do 3 197 505 dokumentów (wg danych na 09.04.2020), a ich liczba wzrasta sukcesywnie.

Ze zbiorów systemu ACADEMICA skorzystać można jedynie w bibliotece, na specjalnie udostępnionym i oznakowanym stanowisku. Jedno z nich jest dostępne w Bibliotece Centralnej przy ul. ks. J. Londzina 3, a drugie w Wypożyczalni Popularnonaukowej przy ul. Wyzwolenia 4. Z domowego komputera użytkownik może jedynie wyszukać interesującą go publikację przez OPAC, ale otworzyć będzie go mógł tylko w jednym z dwóch wyżej wymienionych miejsc. Zalecamy również rezerwacje miejsca, ponieważ w tych placówkach przygotowane jest tylko po jednym stanowisku.

Z funkcjonalnościami cyfrowej wypożyczalni można zapoznać się na stronie academica.edu.pl, a zasady szczegółowo opisano w podręczniku czytelnika. Uzupełnieniem podręczników są także filmy instruktażowe dostępne pod tym adresem.