Wieczorem o Śląsku

O książkach, piłce nożnej i oczywiście o Śląsku. Czasami z autorem można porozmawiać o wszystkim. Przekonali się o tym ci, którzy spotkali się z nami i Zbigniewem Rokitą w Kawiarni Artystycznej.

Zbigniew Rokita otrzymał w tym roku podwójną Literacką Nagrodę Nike. Został doceniony nie tylko przez jury, ale także samych czytelników. To spowodowało, że jego ostatnia książka „Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku” stała się jeszcze bardziej popularna, nie tylko w naszym regionie, ale i w całej Polsce. Początkowo miała być efektem pracy dziennikarskiej, do czego z zawodowej pasji podszedł autor. Jednak w miarę pisania zaczęło się tam pojawiać coraz więcej osobistych wątków i prywatnych odniesień, sprawiając, że nabrała ona jeszcze bardziej osobowego wnętrza poza rzeczowym rozstrzygnięciem problemów z przeszłości czy tożsamościowych.

Pomimo tego, że sama publikacja naładowana jest faktami, to samo spotkanie było miłe i przyjemne w odbiorze. Wiele było prywatnych wycieczek, a opowiadane anegdoty przypadły do gustu słuchaczom, którzy postanowili poniedziałkowy wieczór spędzić na zorganizowanym przez nas spotkaniu.

Zapraszamy także na krótką rozmowę z samym autorem:

Spotkanie zrealizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, dofinansowanego przez Instytut Książki.