Tu kosmiczna stacja!

To były zdecydowanie warsztaty nie z tej ziemi. Pełne robotów, i nieziemskiej atmosfery, choć czasem chciał zapanować bunt. Dzieciaki wzięły udział w warsztatach „Cyberbohaterowie Klapaucjusz i Trutl”.

Przez cztery piątki z rzędu dzieci przenosiły się w kosmos. Pierwsze i drugie zajęcia, to czas, który poświęciły na stworzenie robotów. Z podstawowych elementów jak bloczki styropianowe, trochę śrubek, naklejane oczy i magiczna farba, powstały roboty jak żywe, które można było na kolejnym spotkaniu wysłać w kosmos.

Kolejne spotkanie posłużyło dokończeniu nieskończonych prac, a następnie przekształciło się w warsztaty teatralne. Dzieciaki dostały tekst do spektaklu na podstawie „Bajek robotów” Stanisława Lema. Ćwiczenie ról oraz przygotowanie scenografii i choreografii pochłonęły dzieciaki bez reszty.

Ostatnie spotkanie zakończyło się spotkaniem na scenie, którą w pełni przejęły stworzone roboty, zmieniając ją w kosmiczną stację. Świetna zabawa przeniosła wszystkich w kosmos, w którym na stacji roboty zaczęły się buntować przeciwko człowiekowi, ponieważ „pracy za nic dosyć miały”…

Warsztaty zostały zrealizowane w ramach projektu „dyLEMaty i poLEMiki”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.