Święto dzieciaków

Uczniowie z zabrzańskich szkół podstawowych spotkali się z Grzegorzem Kasdepke. Mogli w ten sposób poznać autora jednej z lektur szkolnych, którą przerabiają na lekcji.

To nie było takie zwykłe spotkanie. Sala Kina Roma w Zabrzu dodała dodatkowego klimatu, zwłaszcza ze dla niektórych dzieciaków było to pierwsze tego rodzaju spotkanie z kimś, kogo znają tylko jak imię i nazwisko nadrukowane na okładce książki. Cieszy również fakt, że cześć dzieciaków kojarzy Grzegorza Kasdepke nie tylko z „Detektywem Pozytywką”, który jest szkolną lekturą, ale także z jego innymi książkami jak „Mruczando na trzy rodziny i jedną kamienicę”, „Przyjaciele”, „Rózga” czy „Kacperiada”.

Po spotkaniu była oczywiście okazja by zrobić sobie zdjęcie z autorem i zdobyć od niego autograf.

Spotkanie zrealizowano w ramach projektu „Książka na piątkę, znakomity początek: finał” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.