Nowe książki dla Biblioteki

Jesteśmy beneficjentem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Dzięki dotacji mamy możliwość zakupienia nowości wydawniczych. Wypatrujcie wkrótce nowych książek w naszych Filiach.

Kolejny rok z rzędu Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu wzięła udział w zatwierdzonym przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu programie „Dofinansowanie dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRcZ 2.0”. Otrzymaliśmy z niego kwotę w wysokości 54 000 zł.

Z programu płyną korzyści dla wszystkich naszych czytelników, bowiem Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach realizacji Narodowego Programu Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 pozwala na zakup nowości wydawniczych dla najmłodszych, młodzieży, dorosłych oraz seniorów. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie w nowych zbiorach coś interesującego dla siebie. Zapraszamy do odwiedzenia naszych placówek i ciekawej lektury!

Skip to content