Kanon supermocy

Nauczyciele i bibliotekarze uczestniczyli w seminarium „Książka na piątkę, znakomity początek: finał”. Prelekcje gości przybliżyły im ważne kwestie związane z czytaniem dzieci i dzieciom.

Maria Deskur, Ewa Nowak, Alina Przydatek, Paweł Dobrzelecki oraz Grzegorz Leszczyński byli gośćmi tegorocznej edycji seminarium. Choć ich wystąpienia były na różne tematy, to połączył je jeden wspólny wątek: rozpowszechnianie czytania wśród dzieci. Jednym głosem mówili, w jaki sposób zachęcić młodych czytelników do tego by sięgali po książki. Pojawiły się tematy jak najbardziej na czasie, czyli kanon, choć nie lektur, a ogólnie książek dla młodego czytelnika, o czym chcą czytać i o czym powinny. Nie zabrakło trudnych tematów poruszanych w powieściach młodzieżowych, o których również powinno się mówić oraz tego jakie supermoce mają książki.

Zorganizowanie seminarium po raz piąty było także idealną okazją do podsumowania tego wszystkiego, co przez ostatnie lata się działo. W ramach cyklicznie realizowanego projektu Miejska Biblioteka Publiczna zrealizowała 256 wydarzeń, w których wzięło udział 11896 uczestników. Pośród wydarzeń znalazły się między innymi warsztaty dla dzieci i młodzieży, spotkania autorskie oraz imprezy plenerowe. W 5 seminariach uczestniczyło prawie 600 słuchaczy.

Seminarium zrealizowano w ramach projektu „Książka na piątkę, znakomity początek: finał”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.