Skarbnikowe Gody

Z okazji zbliżającego się ŚWIĘTA MIASTA ZABRZE zapraszamy na Piknik Rodzinny, który odbędzie się w sobotę, 2 października w Parku im. Poległych Bohaterów przy ul. Dubiela.

W trakcie 99. urodzin miasta w parku w godz. od 13.00 do 21.00 na wszystkich czekają liczne atrakcje i muzyczne prezenty. W programie m.in. koncert zabrzańskiej orkiestry górniczej pod batutą Henryka Mandrysza, występ taneczny Rybnickiej Akademii Mażoretek czy Teatr na walizkach – Beczka Śmiechu.

Na scenie będzie można zobaczyć i posłuchać Majkę Jeżowską z zespołem, finalistę konkursu X-Factor – The Chance, a gwiazdą wieczoru będzie Afromental.

Pośród dodatkowych atrakcji znajdą się między innymi:

• Farma Rozmaitości dla rodzin, czyli: Dino strefa, piłkarski tor przeszkód, mega klocki, balonowe zwierzaki, malowanie twarzy, wyścig biedronek, tęczowe wieże, mega puzzlomania, baśniowa ścieżka, zabawy sportowe.
  • Forum Razem – warsztaty rękodzielnicze: ręczne malowanie toreb, wykonanie przypinek i wisiorków, twórczość senioralna, malowanie buziek, tatuaże, bańki mydlane, gry i zabawy dla dzieci, fotobudka, porady rehabilitantów.
  • Warsztaty pomysłów DOK – Kącik małego artysty, a w nim m.in.: zabrzańskie serca, czaka i wianki śląskie, pompony, koszyczki i pudełka ozdobne, kolorowanki, szachy.
  • Zakątek Zwierzątek – schronisko Psitulmnie
  • Wyginam śmiało ciało – dmuchańce z MOSIR w Zabrzu
  • Coś na ząb pod chmurką – strefa gastronomiczna
  • Strażackie pokazy ratownicze
  • Stoiska animacyjne, edukacyjne i pamiątkowe

Wstęp jest wolny, a wszystkie szczegóły są dostępne na stronie www.mok.art.pl.