Przy herbatce o zbrodni

Zapewne żadnemu miłośnikowi kryminałów nie jest obce nazwisko Christie. 21 września o godzinie „5 o’clock” postać pisarki i jej książki przybliży współczesna autorka – Marta Matyszczak.

Miejska Biblioteka Publiczna w Zabrzu zaprasza na wyjątkowe spotkanie: „Five o’clock z Agathą Christie”. Prowadząca Marta Matyszczak zabierze nas w podróż śladami Agathy Christie. Nie zabraknie ciekawostek z życia królowej kryminału, porozmawiamy także o najlepszych ekranizacjach filmowych i serialowych dzieł autorki.

Marta Matyszczak – autorka cyklu komedii kryminalnych „Kryminał pod psem” z detektywem Szymonem Solańskim i kundelkiem Guciem w rolach głównych. „Mamy morderstwo w Mikołajkach” to pierwsza część jej nowej, osadzonej na Mazurach serii „Kryminał z pazurem”, w której pierwsze skrzypce gra kotka Burbur. Nauczycielka kreatywnego pisania, prowadzi Kawiarenkę Kryminalną – portal poświęcony literaturze gatunkowej.

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu „Kryminalne zagadki Śląska: reaktywacje” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Skip to content