Czytać też trzeba umieć

Jak czytać, to też trzeba wiedzieć, szczególnie jeśli odbiorcą naszych słów jest dziecko. Taką wiedzę zdobywali dorośli podczas cyklicznych warsztatów „Co i jak warto czytać dziecku”.

To, że warto czytać z dzieckiem i dziecku, to nie podlega żadnej wątpliwości. Istotne w tym wszystkim jest jednak to, żeby wiedzieć, jak przedstawiać tekst, by wydał się on młodemu czytelnikowi interesujący i go zaciekawił. Ważne jest także to, by dostosować książkę do wieku i zainteresowania odbiorcy. Tego wszystkiego i dużo więcej mogli się dowiedzieć uczestnicy warsztatów, które zorganizowaliśmy w Centrum Rozwoju Rodziny. Skorzystali z nich nie tylko bibliotekarze, ale także nauczyciele i rodzice. Pierwsze warsztaty poprowadziła Malwina Kożurno, drugie – Małgorzata Swędrowska, a na trzecich spotkaliśmy się z Aliną Przydatek.

Zobaczcie co prowadzące miały do powiedzenia:

Warsztaty zrealizowano w ramach projektu „Książka na piątkę, znakomity początek: finał”, dofinansowego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.