Spędź trochę czasu na łące

Zbierasz, budujesz czy rozpoczynasz nową porę roku? Proponujemy spędzić popołudnie z grą „Everdell”, która dostarczy mnóstwa wrażań. Kto się zdecyduje rozgościć się na łące pod drzewem?

„Everdell” jest rodzinną grą strategiczną, która przez wielość wyborów sprawia, że każda rozgrywka jest inna od poprzedniej. Zagrać można samemu lub w grupie, do 4 osób. W jednej turze gracz może wybrać co chce zrobić. Ma aż 3 możliwości. Może wysłać pracownika, pod postacią uroczego zwierzątka, który zbierze surówce lub zagrać kartę, dzięki której buduje lub rozwija swoje miasto. W momencie, kiedy nie ma zbyt dużego wybory, może przejść do kolejnej pory roku, co spowoduje na przykład możliwość rozstawienia pracowników na nowo. Należy jednak pamiętać, że trzeba czasami zaplanować swoją strategię na kilka ruchów do przodu, żeby udało się osiągnąć cel.

Dodatkowo przyjemność z gry wzmacnia także aspekt wizualna. Wykonana z detalami plansza, uzupełniona pięknym drzewem, sprawiają, że z czystą przyjemnością.

Oczywiście jak zawsze służymy pomocą i wyjaśniamy jak grać:

Samą grę znajdziecie w Filii nr 11 przy ul. Wolności 177, a żeby mieć pewność, że jest dostępna, to zalecamy wcześniej zarezerwować ją tutaj.

Skip to content